Jeśli czytasz, to wpisz komentarz. Dziękuję!

wtorek, 12 czerwca 2012

Nieoczekiwany finał sprawy

Minął prawie rok od kiedy ten temat zaczął również mnie dotyczyć, mam na myśli wezwanie do zaprzestania stosowania klauzul niedozwolonych, pisałam o tym tutaj.
Wczoraj od mojej kancelarii otrzymałam pismo o umorzeniu postępowania przeciw mojej osobie z powodu... śmierci powoda, czyli mecenasa Bilskiego!
Cóż, składam kondolencje....
trudno oprzeć się refleksji...

Niestety, proceder oskarżania małych przedsiębiorców o błędne klauzule trwa w najlepsze. Pozwy składają w imieniu "konsumentów" przeróżne stowarzyszenia oraz prawnicy. Wątek klauzul abuzywnych na  forum prawnym  nadal gorący...

9 komentarzy:

 1. Nooo.... przyszła kryska....jak to mówią.....

  To Iza mam nadzieję już koniec?????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oliwa sprawiedliwa? się okaże...

   Nie wiem Aniu, czy to koniec
   bo czarna seria też rządzi się swoimi prawami...

   Usuń
 2. Ja też mam nadzieję, że to koniec, bo sam miałem poważne kłopoty przez mecenasa-cwaniaczka. Niestety, mój nie wykorkował. Mam nadzieję, że Pani kancelaria trzyma rękę na pulsie, bo "nieodżałowanej pamięci" radca wypełniał tylko zastępstwo procesowe, więc teoretycznie sprawa może mieć dalszy ciąg.
  Pozdrawiam - Mirek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W uzasadnieniu postanowienia sądowego sąd zauważa, podpierając się stosownymi paragrafami, że przedmiotem procesu nie są prawa i obowiązki, które przechodziłyby na następców prawnych zmarłego powoda.
   Ale być może tu także są jakieś furtki, które cwaniaki wykorzystają, więc...nie cieszę się przedwcześnie.

   Usuń
 3. Zajrzałem na forum prawnicze. Wygląda, że z tym kolesiem koniec, ale w kolejce czekają inni. Jak widać hien ci u nas dostatek.
  Jeszcze raz pozdrawiam - Mirek

  OdpowiedzUsuń
 4. Cała ta sprawa jest chora, ale jak widać niektórzy lubią się tytłać w takim sosie i chyba uważają to jeszcze za moralnie poprawne. Miejmy nadzieję, że to faktycznie koniec sprawy. Życzę Ci tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Justyna, dzięki za wsparcie:)
   Ta sprawa to niestety nie pierwszy wałek robiony w majestacie prawa...

   Usuń
 5. Życzę Ci, żeby to był koniec problemów, żeby umorzenie było takie totalne bez możliwości "zmartwychwstania" z jakiegokolwiek powodu!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sabina, czego jak czego ale zmartwychwstania bym sobie nie życzyła!
   Cokolwiek by to miało oznaczać, brzmi złowrogo...

   Usuń